Skip to main content
Bez kategorii

Spotkanie z Premierem Tuskiem

Pan Donald Tusk

Premier Rzeczypospolitej Polskiej.

Szanowny Panie Premierze!

Jutro 11.04.2024 o 12.00 przed KPRM (Aleje Ujazdowskie wejście przepustki) będziemy próbować spotkać się z Panem Premierem w sprawie pomocy dla Kazachstanu w związku z wielkimi powodziami trwającymi od 2 tygodni.

W Kazachstanie są obecnie największe powodzie od 80 lat – w 10 z 17 województw. W wyniku powodzi 69 miejscowości jest odciętych od świata. Ewakuowano 80 tys. osób, w tym 29 tys. dzieci, pod wodą znalazło się ponad 4,500 domów. Do wielu miejscowości nie dotarła jeszcze żadna pomoc. Powodzie są głównie w regionach zamieszkałych również przez Polaków zesłanych tam w czasach stalinowskich.

W Kazachstanie od 85 lat mieszkają Polacy, a Kazachstan pomagał im jak mógł i dzielił się z nimi ostatnim kawałkiem chleba.

Dziś Kazachstan i jego mieszkańcy potrzebują pomocy, dlatego zwracamy się do Pana Premiera o pomoc dla Kazachstanu za pośrednictwem naszego stowarzyszenia. Nasze stowarzyszenie dobrze zna realia i obecną sytuację w Kazachstanie i jest gotowe wysłać swoich przedstawicieli do Kazachstanu, żeby na miejscu koordynować pomoc.

Podczas powodzi, w godzinach pracy, zastępca prezydenta miasta Atyrau został przyłapany w salonie samochodowym, jak zajmował się wyborem nowego samochodu, zamiast koordynować pomocą dla powodzian. Dlatego uważamy, że pomoc dla powodzian powinna trafić przez naszą organizację, ponieważ władze w Kazachstanie nie gwarantują, że pomoc dotrze do potrzebujących.

Prosimy o szybką pomoc, bo sytuacja stale się pogarsza.

Balli Marzec

Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska.

[email protected]

+48 605 039 973

Balli Marzec

Leave a Reply